czwartek, 8 października 2015

Dziewczynki z Wojborza Mistrzyniami województwa w rozgrywkach o „Puchar Tuska”

W dniu 03 października 2015 roku w Jeleniej Górze odbył się finał rozgrywek wojewódzkich Orlika
o „Puchar Tuska”. W finale tym wystąpiły dwie drużyny dziewcząt z Wojborza. Drużyna „dziewcząt starszych” zajęła IV miejsce, a drużyna „dziewcząt młodszych” pokonała wszystkich rywali zdobywając miano „Mistrza Województwa Dolnośląskiego”.
W finale dziewczynki pokonały: SP Bierutów 3:0, SP Milicz 5:1 i UKS Świerzawa 6:0.
Przed nimi teraz Turniej Ogólnopolski w Warszawie, na który jadą z wielkimi nadziejami. Na pewno Mistrzostwo Województwa jest największym sukcesem Zespołu Szkół w Wojborzu na przestrzeni szeregu ostatnich lat. Należy nadmienić, iż większość z występujących dziewcząt jest o rok młodsza od swoich rywalek i jeszcze przez jeden rok może grać w tej kategorii wiekowej. Dziewczęta te mają na swoim koncie tytuł Wicemistrza województwa w rozgrywkach o „Puchar Tymbarku”.
Nasze mistrzynie to: Karolina Skawina, Emilia Boruczkowska, Laura Szubrycht, Amelia Stefaniak, Julia Krenz, Kinga Łukaszczuk, Magdalena Patryjak. Opiekunem i trenerem zwycięskiej drużyny jest  pan Bogdan Ogrodowczyk.
Trzymajcie kciuki w dniach 14-17 październik br., ponieważ nasze pociechy będą walczyły o miano Mistrzyń Polski w swojej kategorii wiekowej.